Päikeseparkide hooldus ja hooldusremont

Pidevad kontrollid ja regulaarne hooldus tagavad, et sinu päikeseenergia tootlikkus ja päikesepaneelide võimsus oleks maksimaalne. Iga katkestus maksab ju nii aega kui raha.

Kui peaks ilmnema rike, andke meile koheselt märku ja me võtame viivitamatult kasutusele meetmed rikke kõrvaldamiseks. Soovi korral saame hoolitseda ka päikesepargi ärilise haldamise eest.

NB! Meie, Nord Solar OÜ, pakume hooldus teenust kõigile päikeseparkidele, olenemata sellest, kes need paigaldas. Kas soovid, et võtaksime vastutuse sinu päikesepaneelide ja -pargi eest? Võta kohe ühendust ja leiame üheskoos parima lahenduse!

Päikesepaneelide hooldus ja päikesepargi hooldus – mis on neil vahet?

Esmalt siis kiire pilguheit nende kahe mõiste taha. Räägime kahte tüüpi hooldusest – päikesepaneelide hooldus ja päikesepargi hooldus.

Mis on päikesepaneelide hooldus?

Päikesepaneelide hooldus tähendab selliseid toiminguid muuhulgas nagu mustuse või lume puhastamine päikesepaneelidelt – rutiinsed asjad päikesepaneelide tervise ja tootlikkuse säilitamiseks.

Mis on päikesepargi hooldus?

Päikesepargi süsteemi hooldus seevastu viitab kogu päikesepaneelide süsteemi seire, remondi ja paranduste tegemisele. Nii siis, kui on vajalik rutiinne hooldus kui ka siis kui midagi peaks rikki minema.

Päikeseparkide hoolduse peamised punktid

Meie pakume seiret ja hooldust mõlemale – nii paneelidele kui kogu süsteemile. Neist enamlevinud osad on:

  • Päikesepargi visuaalne kontroll;
  • termograafiline inspekteerimine;
  • inverterite monitoorimine/hooldamine;
  • ahelate pinge mõõdistamine;
  • mustuse ja prahi eemaldamine paneelidelt;
  • paneelide, tarvikute asendamine (vajadusel);
  • päikeseparkide ala niitmisteenus traktori ja/või robotiga.

Sellist süsteemset sisulist ülevaatust / seiret ja vajalikke päikesepaneelide remonditöid teevad meie kvalifitseeritud töötajad. Olgu see siis väike remont, reguleerimine või defektsete seadmete väljavahetamine – meie ekspertsus võimaldab kiiret tegutsemist.

Kõigest sellest esitame sulle ka hooldusprotokolli. Selles on kirjas kõik leitud tulemused ja sinu päikesepargi süsteemi hetkeseis.

Päikesepargi hoolduse hind

Nii hoolduse kui seire hind kujuneb konkreetselt sinu soovist ja päikesepargi vajadustest lähtuvalt. Seepärast küsi kindlasti personaalset pakkumist!

Kui sageli vajavad päikesepaneelid ja süsteemid hooldust?

Päikesesüsteemid vajavad oma aastakümnete eluea jooksul üsna vähe hooldust. Enamik artikleid ja uuringuid kinnitavad seda sama. Parim on, kui sinu päikeseenergiasüsteemil pole nõrku osi, see pole valesti paigaldatud või väline tegur ei kahjusta süsteemi. Sellisel juhul on päikesesüsteemi töös hoidmiseks vaja vähe hooldust. Sama kehtib ka päikesepaneelide hoolduse kohta. Enamikul juhtudel ei pea sa isegi oma paneelide puhastamise pärast muretsema!

Üks nõuanne, mis on samuti läbi uuringute selgunud, on see, et parima töökindluse tagab sageli see, kui kasutad ühe tootja päikesepargi süsteemi. Selliselt saad kindel olla, et kõik osad on loodud ideaalselt omavahel koostööd tegema. Meie oleme seetõttu usaldanud just Autarco päikesepaneele ja MyAutarco lahendusi.

Miks nõuab päikesepargi süsteem üpris vähe hooldust?

Võib tekkida küsimus, et kas see saab ikka tõsi olla. Kas tõesti ei vaja päikesepaneelid iganädalast seiret ja kontrolli? Võime kinnitada, et just nii see on! Ja selleks on hea põhjus. Erinevalt keerukamatest masinatest – autod, tuuleturbiinid jne, on päikesesüsteemidel väga vähe liikuvaid osi. Nad on oma töö jaoks märkimisväärselt lihtsad.

MyAytarco app

Kui sa siiski kahtled, on väga hea lahendus loodud Autarco päikesepaneelide kasutajatele – MyAutarco äpp. See tasuta äpp võimaldab sul igal ajahetkel päikeseenergia tootlikkust monitoorida, näha päikesepaneelide võimust ja palju muud. Loe kindlasti MyAutarco tasuta äpi kohta pikemalt siit!

Soovid pakkumist oma päikesepaneelide ja päikesepargi seirele ja hooldusele? Võta ühendust ja vormistame sulle personaalse pakkumise!