Milline on päikesepaneelide tasuvus Eestis?

Kui pikk on päikesepaneelide tasuvusaeg Eestis? See on üks enam levinud küsimusi meie klientide suust. See on ka täiesti mõistetav, sest päikesepaneelide müük Eestis on viimastel aastatel kõvasti hoogustunud, kuigi tegemist ei ole ju väikse investeeringuga.
Kuid päris ühest vastust sellele küsimusele anda ei saa. Päikeseenergia tasuvusaeg on sõltuvuses mitmest tegurist. Muuhulgas mõjutavad seda päikesejaama asukoht ja paigaldatud päikesepaneelide arv, päikesepargi süsteemi valikust, inverterist, paigaldamise professionaalsusest ja sellest, kui palju elektrit oma tarbeks kasutatakse.

Kui pikk on eramajade päikesepaneelide tasuvusaeg?

Kui päikesepaneelid eramajale on paigaldatud toetuste abil, jääb erakliendi päikesepaneelide tasuvusaeg 10 aasta ringi (+/-paar aastat). Ilma toetusteta on päikeseenergia paigalduse tootlikkus mitmeid aastaid pikem. Sarnaseid andmeid annab sulle ka kindlasti päikeseenergia kalkulaator.

Samas viimane ei võta tihtipeale arvesse seda, kuhu päikesepaneelid paigaldatud on. See on aga oluline faktor nagu ka valitud inverter ja päikesepargi süsteem. Kui oled soetanud vähem tuntud pakkujalt nii päikesepaneelid kui ka selle paigalduse, võib juhtuda, et sul tuleb juba õige pea ette võtta parandustöid ja osade vahetamist. Mis muidugi mõista pikendab oluliselt sinu päikesepaneelide tasuvusaega.

Kui pikk on ärihoonete päikesepaneelide tasuvusaeg?

Ärikliendi päikesepargi lahendused on tavaliselt lühema tasuvusajaga. Parimad päikesepaneelid koos korraliku inverteri ja taastuvenergia toetusega võivad investeeringu nullini viia juba 5-6 aastaga. Omame Nord Solaris kogemusi väga erineva suurusega ärihoonete päikeseenergiaga varustamisel. Seega küsi kindlasti konkreetsemat infot lähtuvalt oma projektist!

Kuidas minimeerida ärihoonete päikeseenergia tasuvusaja riske?

Meie, Nord Solar koos Autarco päikesepaneelidega, oleme ainsad maailmas, kellel on päikeseenergia tootlikkusele kindlustatud kWh garantii. Seega on meie kindlustatud kWh-garantiiga Autarco päikesesüsteemiga alatootlikkuse risk sinu ettevõttest likvideeritud.

Kuidas? Kui sinu ettevõtte päikeseenergia süsteem töötab lubatust vähem, saad vahe rahas tagasi! Seega on ärihoone investeering päikeseparki koos meiega tagatud ja turvaline, olenemata sellest, mis juhtub. Tulemuseks on kivikindel ärijuhtum, nii et saad jätkuvalt keskenduda oma põhitegevuse edule.

Kuidas päikesepaneelide paigaldusega nende tõhusust tõsta?

Paljud püüavad kasutada päikeseenergia kalkulaatorit, et leida nende maksimaalne tõhusus. Kas teadsid aga, et isegi paigaldusviisiga on võimalik päikesepaneeli võimsust tõsta? Päikesepargi tootlikus on suurim kui paneelid on suunatud lõunasse 30-40◦ nurga all ja neile ei lange varje. Ideaalse paigalduskoha puudumist on võimalik kompenseerida abivahendite kasutamisega.

Kas päikeseelektrijaama võib rajada kõigile katusetüüpidele?

Päikesepaneelid eramajadele ja ärihoonetele saab paigaldada kõigile katusetüüpidele, kuid enne paneelide paigaldamist oleks mõistlik lasta spetsialistil hinnata katusekatte ja konstruktsioonide tervist, kuna paneelid jäävad katusele pikaks ajaks (25-35 aastat).

Päikesepaneelid viilkatusele

Kui sul on viilkatus, katsu vältida olukorda, kus päikesepaneelide tagakülg on vastu katust. Miks? Sest sedasi on päikesepaneelidel tunduvalt väiksem pind, mille kaudu päikese poolt antud soojust välja anda.

Päikesepaneelid maapinnal

Seepärast on mõttekoht paigaldada päikesepaneelid maapinnale. Sedasi on tihti päikeseenergia tootlikkus umbes 5% kõrgem. Põhjuseks enne mainitud parem õhutus.

Päikesepaneelide garantii

Just paneelide pikaealisuse tõttu pakub Nord Solar pikki garantiiaegu.

Rohkem ettevõtteid ja eraisikuid kui kunagi varem, investeerib päikesepaneelidesse, et säästa raha ja vähendada mõju keskkonnale. Kui ka sina soovid seda võimalust uurida, võta meiega ühendust! Oleme uue ettevõttena juba 1,5 aasta jooksul paigaldanud ca 9,2 MW eest päikeseenergiasüsteeme nii Eestisse, Lätti kui Rumeeniasse!

Kui tahad teada eeldatavat tasuvusaega enda objektil, siis võta meiega ühendust juba täna!