Päikesepaneelide hooldus – millal, miks ja kui tihti?

Päikesepaneelide paigaldus eramajale või ärihoonele võib olla suurepärane viis säästa raha energiaarvelt ja vähendada süsiniku jalajälge taastuvenergiale ülemineku kaudu. Hea uudis on see, et kuigi päikesepaneelide hind ei ole madal, võivad need vastu pidada ka 25–30 aastat. See aga tähendab, et neil on piisavalt aega sinu investeeringu tasumiseks. Seda loomulikult tingimusele, et päikesepaneelide hooldus on regulaarne ja õige.

Päikesepaneelide hooldus tagab neil suurema kasutusea

Selleks, et oma päikesepaneelide paigaldamisest võimalikult palju kasu saada ja tagada nende maksimaalselt pikk kasutusiga, on oluline neid oskuslik korras hoid.

Järgnevalt anname sulle ülevaate peamistest punktidest päikesepaneelide hoolduse kohta. Sealhulgas seda, millist ja kui sageli päikesepaneelid hooldust vajavad.

Kuidas hooldada päikesepaneele?

Õnneks on päikesepaneelid hooldus üpris kerge selleks, et tagada nende korralik töö ja sinu soovitud päikeseenergia tootmine.

Päikesepaneelide puhastus

Päikesepaneelide kõige elementaarsem hooldusviis on puhastamine. Päikesepaneelid katusel ja maapinnal koguvad enda peale mustust ja prahti. Seda eriti tuuliste ilmade ja/või pikema sademetevaese perioodi ajal.

Aeg-ajalt päikesepaneelide puhastamine võib lihtsama prahi eemaldamine tagada selle, et päikesepaneelide võimsus ei vähene mustuse tõttu. Puhtana saavad paneelid pakkuda optimaalse koguse päikesevalgust.

Päikesepaneelide iga-aastane ülevaatus

Teine hooldustüüp, mida peaksid oma päikesepaneelide jaoks ette võtma, on iga-aastane ülevaatus. Päikesepaneelide ülevaatuseks kutsu kohale professionaal – parim keegi, kes paigaldas ka päikesepaneelid. Ta vaatab päikesepargi paneelid üle, veendumaks, et kõik töötab nii nagu peab.

Jooksev paneelide hooldus

Kuid loomulikult, kui märkad päikesepaneelidega probleeme või need ei tooda energiat nii, nagu peaks, siis saab vajaduse korral lihtsalt planeerida muid hooldusaegu.

MyAutarco äpp – päikeseenergia tootlikkuse monitooring kõikjal sinuga kaasas

Võib tekkida küsimus, et kust ma tean, kas päikesepaneelidel on probleeme, kui need asuvad füüsiliselt minust kaugel. Siinkohal ongi meil Nord Solaris mugav lahendus päikeseenergia monitoorimise äpi näol. Nõnda on päikeseenergia tootlikkuse monitooring kättesaadav minutite täpsusega.

Kasutades MyAutarco äppi saad veenduda, et Autarco päikesepaneelide poolt garanteeritud tootlikkuse monitooring (koos kindlustatud kWh garantiiga) on sinuga kaasas kõikjal, mis tahes seadmes ja igal ajal. Iga Autarco inverter edastab andmed Euroopa serveritesse, mis kuvatakse sinu MyAutarco äpis. Pilvepõhises jälgimisplatvormis ja mobiilirakenduses on päikesepargi süsteemide toimivus sulle mugavalt ja lihtsasti arusaadavalt visualiseeritud. Kusjuures monitoorimise äpp on nii iOS kui Android poes tasuta allalaadimiseks. Samuti on ligipääs arvutist.

Nagu öeldud, MyAutarco äpp on loodud päikeseenergia tootlikkuse monitooringuks. See on välja töötatud spetsiaalselt selleks, et süsteemiomanikud ja paigaldajad saaksid ühe pilguga hõlpsasti näha:

Lisaks saab intuitiivsete graafikute abil hankida ja visualiseerida kõiki ajaloolisi andmeid. Rakenduse võimaluste kohta rohkema info teada saamiseks on võimalus kasutada ka MyAutarco demokontot.

Päikesepaneelide paigaldamine eramajadele omab tihtipeale suuremat hinnasilti kui paljude teiste nö. kodumasinate soetamine. Kuid hea uudis on see, et need nõuavad ka vähem hooldust ja nende eluiga on oluliselt pikem. Ainus päikesepaneelide korraline hooldus on puhastus ja iga-aastane ülevaatus. Muul ajal, kuni sinu päikesepaneelid töötavad korralikult, ei vaja need aastaringselt täiendavat spetsiifilist hooldust.