Päikeseparkide paigaldus katusele ja maale

Kui oled jõudnud otsusele, et on aeg kasutusele võtta päikeseenergia, tuleb otsustada nende paigaldus. Millist päikesepaneeli valida, et see sobiks sinu elamispinna või ärihoonega, eelarve ja energiavajadustega kõige paremini?

Päikesepaneelide paigaldamise peamised kaks tüüpi on:

  1. päikesepaneelide paigaldus maapinnale
  2. päikesepaneelide paigaldus katusele

Katusele paigaldatavad päikesepaneelid kinnitatakse katusel olevate kronsteinide külge, samal ajal kui maapinnale kinnitatavad päikesepaneelide süsteemid on ehitatud maapinna tasemele.

Miks on levinuim paigaldada päikesepaneelid just maale ja katusele?

Reeglina paigaldatakse päikesepaneelid maa peale või katustele, et tagada maksimaalne kokkupuude päikesevalgusega. Kuid vajadusel saab päikesepaneelid paigaldada ka fassaadidele ja mujale.

Maksimaalne päikesepaisteline koht tagab parima tulususe. Nord Solar OÜ paigaldab päiksepaneele kõikidele äri- ja erahoonetele ning pindadele üle Euroopa. Ja seda nii maapinnale kui katusele. Küsi pakkumist oma projektile!

Päikesepaneelide paigaldus viilkatusele

Viilkatused on päikesepaneelide paigaldamiseks tihtipeale kõige sobilikumad, kuna katuse kaldenurk soodustab päikesepaneelide võimsuse efektiivseimat tööd.

Energiatootmise maksimeerimiseks tuleks paneelid paigaldada kohtadesse, kus nad saavad maksimaalselt päikesevalgust. Eestis peetakse optimaalseks 40 %-list kaldenurka. Parima päikeseenergia tootlikkuse tagavad katuse lõunasuunale paigaldatud paneelid, mille ees puuduvad varje tekitavad takistused.

Päiksepaneelide paigaldus viilkatusele on üks levinuimaid viise, sest neid saab monteerida sinna lihtsalt ja kiiresti.

Päikesepaneelide paigaldustööde garantii Nord Solari poolt on 2 aastat.

Päikesepaneelide paigaldus lamekatusele

Päikeseenergia paigaldise ettekujutamisel näed tõenäoliselt ühte kahest: suuri maapealseid päikesepaneelide süsteeme või viilkatusele paigaldatud päikesepaneele. Kui sul on aga lamekatus, võib tunduda, et sellele ei saa päikesepaneele paigaldada.

Siinkohal on meil hea meel öelda, et lame katus ei ole takistuseks. Omame rohkelt kogemusi ka päikesepaneelide paigaldamisega lamekatustele . Kasutame Autarco päikesepaneele ja seejuures ei ole kannatanud kuidagi paneelide võimsus ega tootlikkus.

Lamekatuste puhul paigaldame päikesepaneelid lisakonstruktsioonide abil. Optimaalseimaks peetakse seejuures 15 %-list kaldenurka. Konstruktsioonide paigaldamisel ei läbistata katusekatet vaid kinnitatakse need spetsiaalsete raskuste (ballastikivide) abil.

Paneelide paigaldustööde garantii on 2 aastat.

Päikesepaneeliparkide paigaldus maapinnale

Päikesepaneeliparkide maapinnale paigaldamise puhul saab vabalt valida päikesepaneelide suuna ilmakaare suhtes. See on väga hea seepärast, et sedasi saame soovitada suunda, mis tagab päikeseenergia maksimaalse tootlikkuse.

Maapinnale paigaldatavate päikeseparkide puhul kasutame erinevaid maaraame vastavalt pinnase tüübile.

Paigaldustööde garantii on 2 aastat.

Päikesepaneelide ja -parkide paigaldamise lisateenused

Päikeseparkide piirdeaiad

Kuna päikeseenergia populaarsus kasvab koos jätkuvate puhta ja taastuvenergia populaarsuse kasvuga, muutuvad päikesepargid üha olulisemaks.

Päikeseenergia rajamine nõuab olulist alginvesteeringut, seega on ülimalt väärtuslike päikesepaneelide ja elektriseadmete kaitsmine varguse või kahjustumise eest väga oluline.

Nord Solar OÜ käest saad tellida päikeseparkide piirdeaedade täislahenduse. Levinuimad tööd neist on:

Päikeseparkide piirdeaedade hinnad koos paigaldusega alates 8 eur/jm.

Soovid lisainfot või personaalset pakkumist? Helista või kirjuta kohe!