Millist päikesepaneeli valida?

Elektri hind muutub üha kallimaks. Seega on huvi päikesepaneelide paigalduse vastu kasvanud üha kiiremini. Tihti takerdutakse aga selle taha, et ei osata mõelda, mis on need peamised tegurid silmas pidamiseks enne, kui päikesepaneelide paigaldust kaaluda. Samuti on ju oluliselt kasvanud päikesepaneelide müük Eestis. Kuidas valida parim ja tasuvaim?

Päikesepaneelide paigaldamine pole ülemäära lihtne ega nii arusaadav, kui võiks arvata. Arvestada tuleb ühtviisi esialgsete kuludega kui ka oma kodu jaoks parima päikesepaneeli tüübi valimisega. Seejärel toimub kogu selle info ühendamine ja parimate päikesepaneelide valik. Kui soovid abi selles protsessis, võta julgelt ühendust! Aitame sind igakülgselt!

Päiksepaneelide müük Eestis on hoogustumas veelgi

Kuigi päikesepaneelide valimine võib esmapilgul tunduda keerukas, ja pakkujaid on palju, ei tohiks see takistada sind päikeseenergiasse investeerimast. Lõppude lõpuks, kui oled päikesepaneelid paigaldanud, säästavad nad ju sinu raha. Ühtlasi lisavad olulist väärtust sinu majale, kui peaksid kaaluma mõne aja pärast seda müüma.

Kui võimast päikeseelektrijaama eramajale rajada?

Kui oled kaalumas päikesepaneelide paigaldust, tekib kindlasti esimeste seas küsimus, et kui võimast päikeseelektrijaama planeerida?
Pole vast üllatav, et nende paigaldamisel on üks olulisemaid tegureid päikesepaneelide võimsus. Parima tasuvuse saavutamiseks tuleks valida sellise suurusega jaam, mis katab ära sinu kodu vajadused ja tarbimise. Võta meiega ühendust, aitame sind selle arvutuskäigu tegemisega!

Päikeseelektrijaam ettevõtetele

Päikesepaneelid ärihoonetele ja nende paigaldus sõltub sinu ettevõtte suurusest – väikesed ja keskmise suurusega ettevõtted ei vaja ülemäära suure päikesepargi rajamist. Ka siin kehtib nõuanne, et parim oleks see, kui ta kataks ära vähemalt praeguse kohapealse tarbimise. Loomulikult tuleks arvesse võtta ka võimalik laienemine tulevikus.

Samuti sõltub päiksepaneelide ostmise arv ettevõtte olemusest. Advokaadibüroo ei kasuta nii palju energiat kui tööstusrajatis, nii et isegi kui mõlemad hooned on ühesuurused, on vajamineva päikeseenergia hulk erinev.

Seega ühest vastust on väga keeruline anda. Küll aga ootame hea meelega sind konsultatsioonile, et välja selgitada just sinu ettevõttest lähtuv päikesepaneelide paigalduse vajadus.

Päikesepaneelide tasuvus Eestis

Elektrijaama võimsuse arvutamisel on võimalik tugineda Eesti päikeseelektrijaamade keskmisele elektrienergia kogusele ─ 1000 kWh aastas 1 kW elektrijaamast. Seega, kui sinu maja tarbib aastas 9000 kWh, oleks vajalik 9 kW-ne elektrijaam. Alati on võimalus ehitada suurem päikesejaam. Sellisel juhul saad üle jäänud elektri võrku tagasi müüa.

Kuid kindlasti madalamad energiaarved, süsinikdioksiidi heitkoguste vähenemine ja rohelise mõtteviisiga kaasnev positiivne avalik maine muudavad kaubanduslikud päikesepaneelid investeeringut väärt. Ja mitte ainult ettevõtetele, kindlasti on sellest tulenev rahaline kasu oluline ka kodumajapidamistele.

Nagu näed, kõigile sobivat ühte arvutusmeetodit on pea võimatu kirja panna. Seega ei ole meie lehel ka päikesepaneelide kalkulaatorit. Iga eramaja ja ettevõte on unikaalne. Soovime alati oma pakkumistes lähtuda iga hoone eripäradest ja valida parimad päikesepaneelid lähtuvalt sellest.

Võta meiega ühendust ja leiame üheskoos just sinu soovile parima lahenduse!