Jätkusuutlikkus ja Autarco
Miks on praegu oluline mõelda ringlussevõtule?
Esimesed Hollandisse paigaldatud päikesepaneelid on umbes 10 aastat vanad. Päikesepaneeli eeldatav eluiga on 25 aastat. Seetõttu on praegu taaskasutuskeskustesse saadetavate päikesepaneelide kogus väga väike. Päikeseenergia on aga muutumas üha atraktiivsemaks paljudele potentsiaalsetele kasutajatele ja seetõttu eeldatakse, et päikesepaneelide hulk, mis lõpuks tuleb ringlusse võtta, kasvab lähiaastatel eksponentsiaalselt. Seetõttu on oluline hoolikalt kaaluda, milline on parim lähenemisviis päikesepaneelide ringlussevõtuks.
Kellega me koostööd teeme?
Autarco on sihtasutuse Stichting OPEN liige.
Elektroonikaseadmete turustaja ja tootjana vastutame oma päikesepaneelide ringlussevõtu ja kogumise protsesside hõlbustamise eest. Iga meie toodetud päikesepaneeli eest maksame Stichting OPEN-ile fikseeritud tasu. See tasu tagab, et päikesepaneele saab taaskasutada pärast nende majanduslikku eluiga.
Millal peaksin päikesepaneelid välja vahetama?
Päikesepaneeli toodang amortiseerub igal aastal. Autarco päikesepaneelidel on kindlustatud lineaarne 25-aastane jõudlusgarantii, tavaliselt vahemikus 80–85%. See on iga päikesepaneeli puhul erinev. Täpse lineaarse jõudluse garantii leiate päikesepaneeli andmelehelt, mis on saadaval meie allalaadimiste lehel.
Pärast lineaarse jõudluse garantiiperioodi lõppu ei ole päikesepaneelide toodang enam tagatud ning seetõttu on mõistlik need asendada uuemate ja efektiivsemate päikesepaneelidega.
Kuidas ma saan oma päikesepaneele Hollandis ringlusse võtta?
On kolm erinevat viisi, kuidas meie päikesepaneele saab enne nende ringlussevõttu koguda.
Kohaliku taaskasutuskeskuse kaudu: Saate oma soovimatud päikesepaneelid utiliseerida kohalikus taaskasutuskeskuses.
Teine võimalus on läbi Stichting OPEN. Vaadake sellelt lingilt tingimusi. Kuna Autarco panustab STICHTING OPEN-i, on see teile tasuta. Saate aja kokku leppida, helistades sellel numbril: 079 760 06 85.
Kolmas võimalus on tuua oma päikesepaneelid kogumispunktidesse. Need on kohalikud ettevõtted, kes saavad elektroonikaseadmeid tasuta koguda. Kogumispunktid oma naabruskonnas leiate, klõpsates sellel lingil.
Millised on selle tsentraliseeritud lähenemisviisi eelised? Päikesepaneelid lähevad kogumiskohast otse taaskasutusettevõttesse, tagades, et C02 hoitakse minimaalsena, kuna tarbetut transporti välditakse nii palju kui võimalik. Meie päikesepaneelide taaskasutustehased asuvad Belgias ja Saksamaal.
Kuidas meie päikesepaneele taaskasutatakse?
Meie päikesepaneelid on valmistatud peamiselt klaasist, polümeeridest, alumiiniumist ja ränist. See tagab, et 90% päikesepaneelist saab taaskasutada (Allikas).
Ringlussevõtu protsessi esimene samm on päikesepaneelide alumiiniumraamide eemaldamine. Seejärel eemaldatakse paneelidest elektrilised komponendid. Järele jääb klaasleht, mille külge on kinnitatud päikesekollektorid. Klaasleht jahvatatakse 5mm suurteks teradeks. Magnetid ja filtrid tagavad, et lihvitud klaasiterad ja päikesekollektorid on üksteisest eraldatud.
Kus kasutatakse meie päikesepaneelide taaskasutatud materjale?
Meie päikesepaneelide ringlussevõtu protsessi jääkproduktiks on väikesed klaasitükid. Neid saab kasutada mitmesugustel eesmärkidel, näiteks isolatsioonimaterjali tootmiseks. Alumiiniumraamid sulatatakse tagasi algsesse toorainesse ja neid saab ümber kasutada telefonide, autode või veelgi paremate uute päikesepaneelide tootmiseks.