Kuidas päikesepaneelide akutehnoloogia areng päikesepargi tõhusust ja tasuvust mõjutab

Üks peamisi takistusi päikesepaneelide laialdasemale kasutuselevõtule on olnud energia salvestamise küsimus: mida teha siis, kui päike ei paista? See on oluline küsimus, sest tihti kasutamegi elektrit kõige enam varajastel hommikutundidel ja õhtusel ajal, mil päevavalgust on vähe või üldse mitte. Võid mõelda, et tore küll selline taastuvenergia, aga mis ma sellega peale hakkan, kui ma seda vastavalt vajadusele kasutada ei saa?! Õnneks tänu uusimatele arengutele akutehnoloogias on see probleem muutumas aina vähem oluliseks. Uurime ja avastame koos, kuidas akulahendused on muutnud päikeseenergia palju kättesaadavamaks ja mugavamaks ning miks see on oluline nii meile tarbijatena kui ka keskkonnale.

Päikesepaneelide akude areng

Veel mõned aastad tagasi olid akud suured, kallid ja ebaefektiivsed, kuid viimased tehnoloogilised läbimurded on toonud kaasa väiksemad, odavamad ja palju efektiivsemad lahendused. Akude tehnoloogia arengut on soodustanud vajadus integreerida elektrivõrkudesse suuremaid koguseid taastuvenergiat, nagu päikeseenergia (IEA). Liitium-ioon akud on näiteks muutunud standardiks, pakkudes suurepärast energiatihedust ja pikka eluiga. 

Allpool parempoolsel pildid on väljatoodud millised näevad välja väga efektiivsed, ilmastikukindlad ja hea välimusega liitium-ioon Solax Triple Power akud. Eriti annab välimus lisaväärtust koduses kasutamises, kuhu me ei taha luua tööstushõngulist keskkonda.

disainita akud, mis näevad välja nagu autoakud
Stiilse ja ilusa disainiga Nord Solari pakutavad Solax Triple Power päikesepaneelide akud

Vasakul disainita akud. Paremal meie pakutavad Solax Triple Power akud.

Saad kohanda oma energiasüsteemi vastavalt vajadusele

Akutehnoloogia areng tähendab ka seda, et neid on lihtsam kohandada vastavalt vajadusele. Tänapäeva akusüsteemid on muutunud modulariseeritumaks, mis tähendab, et neid on võimalik lihtsamini laiendada. See teeb neist atraktiivse valiku mitte ainult kodumajapidamistele, vaid ka suurematele ettevõtetele.

Võimalus lisada akusüsteeme juba olemasolevatele päikeseparkidele on veel üks näide selle paindlikkusest. See mitte ainult ei paranda energiasalvestuse võimekust, vaid võimaldab ka paremat energiahaldust, suurendades seeläbi süsteemi üldist tõhusust ja tootlikkust. Lisaks on see suurepärane viis, kuidas optimeerida olemasolevate päikeseparkide potentsiaali, muutes need veelgi produktiivsemaks ja keskkonnasõbralikumaks.

See laiendatavus ja paindlikkus tähendavad, et olenemata Sinu praegusest päikesepargi seadistusest, on olemas lahendused, mis aitavad Sul maksimeerida oma päikeseenergia kasutamist ja säästa veelgi enam.

Taskukohasemad akulahendused teevad päikeseenergia pea kõigile kättesaadavaks

Veel mõni aeg tagasi olid akud luksuskaup, mida ainult vähesed said endale lubada. Kuid viimase 11 aasta jooksul on toimunud märkimisväärne muutus — liitium-ioon akude hinnad on langenud lausa 90%, tehes need kättesaadavaks pea kõigile.

Täna on akulahendus oluline tegur, mis kiirendab päikesepargi tasuvusaja lühenemist. Nii on võimalik päikeseenergiat tõhusamalt ära kasutada ka siis, kui päike ei paista, vähendades sellega vajadust osta kallist võrguenergiat. See tähendab, et päikesepark hakkab end veelgi kiiremini ära tasuma, sest suudame rohkem oma toodetud energiat ise ära kasutada. Lühem tasuvusaeg omakorda teeb päikesepaneelid ja akulahendused ahvatlevamaks investeeringuks. 

Päikesepaneelid akuga – säästad ja tarbid targalt

Kui Sinu päikesejaamal on aku ehk salvesti, kuhu toodetud elektrit salvestada, omad suuremat paindlikkust ja stabiilsust. Kujuta ette oma kodu või äri, kus Sinu tarbitav elekter ei sõltu elektrituru hinna kõikumisest või kellajast, kus päikesevalgus on alati Sinu teenistuses – nii päeval kui ka öösel. Just sellist vabadust pakuvadki uued akulahendused, mis käivad käsikäes päikesepaneelidega.

Need nutikad lahendused lasevad päeval kogutud päikeseenergiat salvestada ja hiljem kasutada, näiteks õhtul televiisorit vaadates või tootmishoones kõiki seadmeid töös hoides. See tähendab, et nii kodudes kui ka ettevõtetes on alati olemas roheline ja keskkonnasõbralik energiaallikas, mis aitab säästa nii loodust kui ka raha.

Akulahenduse olemasoluga saad suuremat kasu madalamatest elektrihindadest, laadides akusid siis, kui elektri hind on madalam ning tarbida seda ajal, kui hind on kallis. Elektri hind on kallis just siis, kui me kodus oleme, ehk hommikuti ja õhtuti, ajal, mil ei ole väga palju päevavalgust. Sellega väldid ka olukorda, kus madalama nõudluse ajal maksad toodetud elektri võrku müümise eest peale, aga samas õhtul pead veel kalli hinnaga elektri võrgust ostma.

Lisaks ei ole vähemoluline, et mida rohkem inimesi ja ettevõtteid selliseid lahendusi kasutab, seda väiksem on meie ühine jalajälg loodusele. Kõik see toob meid samm-sammult lähemale puhtamale, rohelisemale ja tervemale tulevikule, kus meie lapsed ja lapselapsed saavad kasvada üles paremas maailmas. Tahame ju kõik säästa, omada suuremat sõltumatust ning hoida loodust. 

Soovid paigaldada päikesepaneelid: kust alustada?

Päikeseenergia kasutuselevõtt on suur samm, kuid meie meeskond on siin, et aidata Sul leida parim lahendus just Sinu vajadustele. Akutehnoloogia areng päikeseenergia valdkonnas on toonud turule usaldusväärsed ja taskukohased lahendused, mis mitte ainult ei muuda päikeseenergiat atraktiivsemaks investeeringuks, vaid aitavad meil kõigil liikuda säästvama ja rohelisema tuleviku suunas.

Oleme siin, et aidata Sul leida parim lahendus. Pakume personaalseid lahendusi, mis vastavad just Sinu vajadustele – olgu selleks suur päikesepark ettevõttele või väike park koduseks kasutamiseks. Võta meiega kohe ühendust ja tee esimesed sammud säästlikuma ja puhtama tuleviku nimel!