Hübriidlahendus – päikesepaneelid, hübriidinverter, aku ja börsimoodul, mis see on ja kellele?

Hübriidlahenduse joonis. Päikesepaneelid, hübriidinverter, börsimoodul, Nord Pool, Aku, Tarbimine ja Võrk

Mis on päikesepaneelide hübriidlahendus?

Hübriidlahendus on päikeseenergia süsteem, mis ühendab endas päikesepaneelid, nutika hübriidinverteri ja akud. Hübriidlahendus võimaldab kõige optimaalsemalt ning efektiivsemalt kasutada päikesepaneelide toodetud energiat. Soetades päikesepaneelid koos hübriidinverteri, aku ja börsimooduliga, ei pea Sa muretsema, et elektri hind pidevalt kõigub. Lisaks sellele, oleme Nord Solaris välja töötanud nutika börsimooduli, mis reaalajas mõõdab Nord Pooli börsihindasid ning vastavalt sellele juhib päikeseenergia süsteemi, kas suunab energia tarbimisse, salvestab akusse või müüb võrku. Nii kaob vajadus ise energiat kulutada, et süsteemi juhtida ja seeläbi saavutatakse maksimaalne efektiivsus.

Miks on päikesepaneelid hübriidinverteri, aku ja börsimooduliga vajalikud?

Tarbijana seisame silmitsi nii elektri hinna järskude tõusude kui ka langustega ning paraku on elektrihinnad kallimad just siis, kui me kodus seda tarbida soovime. Samuti vajame elektrit ka siis, kui päevavalgust ei ole ja ka elektrikatkestuste ajal. Sellises olukorras on parim lahendus võtta päikesepaneelide hübriidlahendus.

Kuidas päikesepaneelide hübriidlahendus töötab?

Lihtsalt öeldes, hübriidlahendusega päikesepark salvestab päikeseenergiat odavatel tundidel ning suunab tarbimisse või müübvõrku kallitel tundidel.

Kui päikesepaneelid toodavad hetkevajadusest rohkem energiat, salvestub ülejääv taastuvenergia akudesse, mida saab kasutada sel ajal, kui päiksevalgust ei ole või kui elektri börsihind on kallis. Samuti kui elektri börsihind on madal, on mõistlik energia päikesepaneelide akusse salvestada, et seda kasutada siis, kui hind on kallis, selle asemel, et seda poolmuidu odavalt võrku tagasi lasta.

Eelised, mis kaasnevad, kui võtta päikesepaneelid koos hübriidinverteri, akuga ja börsimooduliga:


Võttes omale päikesepaneelid hübriidinverteri, aku ja börsimooduliga, säästad rohkem elektriarvetelt, sõltud vähem võrgust, sest saad kasutada elektrit endale sobivatel tingimustel ning oled elektriga varustatud ka siis, kui päikesevalgust ei ole või elektrikatkestuste ajal. 

Nord Solari päikesepaneelide terviklahendus hübriidinverteri, aku ja börsimooduliga

Nord Solari kvaliteetne salvestussüsteemiga terviklahendus koosneb usaldusgarantiiga partneri Hollandi firma Autarco päikesepaneelidest ning Solaxi hübriidlahendusest, kuhu kuulub hübriidinverter ja aku. See lahendus pakub tõhusat ja usaldusväärset päikeseenergia salvestamis- ja kasutamisvõimalust. Solaxi tooted on tuntud oma kvaliteedi, usaldusväärsuse ja efektiivsuse poolest, võimaldades suuremat energiasalvestust ja paremat jõudlust. Solaxi hübriidinverter ja aku sobivad Eesti kliimasse suurepäraselt, kuna on valmistatud nii, et töötavad täiskoormusel ka äärmiselt külmades tingimustes. Lisaks oleme ise välja töötanud börsimooduli, et täiustada nutikat päikeseenergia süsteemi. Oleme oma terviklahenduse väljatöötamisel näinud vaeva, et kõik komponendid omavahel toimiksid ning saavutaksid maksimaalse tulemuslikkuse.

Nord Solari päikesepaneelide hübriidlahenduse põhikomponendid

Päikesepaneelid

Päikesepaneelid on seadmed, mis kasutavad päikesevalgust selleks, et muuta see elektrienergiaks. Need koosnevad fotogalvaanilistest elementidest, mis neelavad päikesevalgust ja toodavad elektrit. Tavaliselt paigaldatakse päikesepaneelidkatustele või avatud aladele, kus on palju päikesevalgust.

Päikesepaneelid on keskkonnasõbralik viis elektrienergia tootmiseks, kuna nad ei eralda süsinikdioksiidi ega muid kahjulikke heitmeid. Lisaks on päikesepaneelid kulutõhusad pikas perspektiivis, kuna päikesepaneelide paigaldamine aitab vähendada energiaarveid ning päikesevalgusest saadav energia on tasuta.

Meie Nord Solaris paigaldame Autarco päikesepaneele. Autarco on kõrge kvaliteediga Hollandi päikesepaneelide ja päikesesüsteemide kaubamärk, mida iseloomustab esmaklassiline kvaliteet ja ainult parimate materjalide ning komponentide kasutamine. Autarco on kõik oma komponendid arendanud ettevõttesiseselt, mis tagab laitmatu töövõime.

Hübriidinverter

Tavaline päikeseenergia süsteem kasutab lihtsat inverterit, mis muundab päikesepaneelidelt saadava alalisvoolu (DC) vahelduvvooluks (AC), mis on sobiv elektritarbimiseks või võrguga ühendamiseks. Hübriidinverter aga pakub täiendavaid funktsioone, sealhulgas akusalvestussüsteemi ja energiavoolu juhtimist.

Hübriidinverter võimaldab päikeseenergia süsteemil salvestada ülejäävat energiat akudesse, mida saab kasutada siis, kui päikesevalgust pole või elektrihinnad on kõrged. See annab süsteemile võimaluse varustada elektriga kodu või muid seadmeid ka päikesevalguse puudumisel või elektrikatkestuste ajal.

Lisaks akusalvestusele saab hübriidinverter kontrollida ja juhtida energiavoolu päikeseenergia süsteemis. See tähendab, et hübriidinverterit saab seadistada vastavalt vajadusele, millal kasutada päikeseenergiat otse elektritarbimiseks, millal laadida akusid või millal müüa ülejäävat energiat tagasi võrku. See võimaldab süsteemil optimeerida päikeseenergia kasutamist, et säästa elektrikulusid ja suurendada tõhusust.

Meie terviklahenduse juurde kuulub Solaxi kolmefaasiline hübriidinverter. 

Solax Poweri hübriidinverterid on tuntud oma tõhususe, integreeritud akujuhtimise, nutika energiahalduse ja kasutajasõbraliku liidese poolest. Need omadused aitavad maksimeerida päikesepaneelide tootlikkust, optimeerida energiakasutust ja tagada usaldusväärne toimimine päikeseenergia süsteemis.

Päikesepaneelide aku

Päikesepaneelide aku on seade, kuhu hübriidinverter suunab päikesepaneelide toodetud üleliigse elektrienergia. Akusse salvestatud energiat on võimalik kasutada ka siis, kui päikesevalgust ei ole. 

Nord Solari terviklahenduse juurde kuuluvad Solaxi Triple Power akud, mis hõlmavad uusimat LFP-tehnoloogiat, mis tagab suure tsüklilise eluea, mis tähendab, et akud suudavad taluda palju laadimis- ja tühjendustsükleid enne jõudluse märkimisväärset langust. See omadus tagab pikaajalise ja stabiilse toimimise päikeseenergia salvestussüsteemis.

Börsimoodul

Ainulaadse tootena kuulub Nord Solari hübriidinverteri ja akuga terviklahenduse juurde uus börsimoodul, mis võimaldab kasutajatel maksimeerida oma päikeseenergia kasutamist, säästa reaalselt elektrikuludele minevat raha ning vähendada oluliselt sõltuvust elektrivõrgust. Börsimoodul jälgib automaatselt reaalajas teavet elektrihindade kohta ning juhindub oma tegevustes vastavalt sellele. Nii jääb Sul päikesepargiomanikuna ära hirm hinnakõikumise osas ja saad päikeseenergiat kasutada optimaalselt, vähendades oma igakuiseid elektrikulusid. 

Kokkuvõte

Võrreldes traditsioonilise päikeseenergia süsteemiga läheb hübriidlahendus sammu võrra kaugemale, andes tarbijatele suurema kontrolli oma energiatarbimise üle. See integreerib päikeseenergia tootmise ja salvestamise, võimaldades kasutajatel kasutada päikesepaneelide toodetud energiat ka siis, kui päikesevalgust pole piisavalt või üldse mitte.

Kui ka Sina tahad saavutada suuremat sõltumatust võrgust, madalamaid energiakulusid ning stabiilsema elektrivarustuse, siis võta meiega kohe ühendust ning leiame just Sinu vajadustele sobiva hübriidlahenduse.